LABORATORIUM LIPOPHARM.PL

Ponad 15 lat doświadczenia
Posiadamy zaplecze do projektowania i budowania maszyn (obróbka skrawaniem toczenie/frezowanie, spawanie, obróbka tworzyw sztucznych i szkła borokrzemowego). Masz problem z wytworzeniem prototypu? Zgłoś się do nas. Spróbujemy pomóc!

Rozdziały/oczyszczanie preparatywne HPLC

Zapraszamy do zlecenia nam usług związanych z oczyszczaniem preparatywnym przy użyciu wysokosprawnych chromatografów cieczowych (HPLC). Nasz "park maszynowy" składa się z 3 chromatografów preparatywnych oraz 5 chromatografów analitycznych.

Chromatografy preparatywne umożliwiają przepływy nawet do 400 mL/min, przy zachowaniu ciśnień ponad 200 atm. Specjalizujemy się z rozdziałach HPLC w układzie faz odwróconych na złożach C8 oraz C18 w układzie woda/acetonitryl. Stosowane kolumny o średnicach do 50 mm pozwalają na oczyszczenie w jednym podejściu nawet do 20 g substancji. Oczyszczone frakcje poddajemy zwykle suszeniu sublimacyjnemu z użyciem liofilizatora lub krystalizacji. Otrzymywane związki dostarczamy w postaci soli trifluorooctanowych, w szczególnych sytuacjach soli chlorkowych lub octanowych.

Wycenę rozdzieleń/oczyszczania podejmujemy na podstawie dostarczonej próbki mieszaniny mającej być rozseparowana. Zwykle jeśli próbkę idzie rozdzielić w gradiencie 2-100% ACN(acetonitrylu) w wodzie z użyciem detekcji UV to rozdział preparatywny też powinien się udać. 

Zamów wycenę usługi

Przykładowe chromatogramy z analizy oraz oczyszczania peptydu Citropin 1.1:

A) chromatogram analityczny surowego peptydu (kolumna Luna C18 4,6x150mm, 20-80%ACN,2,10 min, 214nm).
B) chromatogram preparatywny (kolumna XBridge C18, 50x100mm, 25-40%ACN,75,25min).
C) chromatogram oczyszczonego peptydu.


Aktualności

szkło laboratoryjne

Laboratorium Formowania Szkła Kamush®

Wytwarzanie, modyfikacje, projektowanie oraz naprawa szkła borokrzemowego


Szczegóły Realizacje
laboratory equipment
laboratory equipment
chromatography software
czasopismo laborant
custom peptide synthesis