LABORATORIUM LIPOPHARM.PL

Ponad 15 lat doświadczenia
Posiadamy zaplecze do projektowania i budowania maszyn (obróbka skrawaniem toczenie/frezowanie, spawanie, obróbka tworzyw sztucznych i szkła borokrzemowego). Masz problem z wytworzeniem prototypu? Zgłoś się do nas. Spróbujemy pomóc!

Oprogramowanie chromatograficzne

LP-chrom to oprogramowanie do obsługi systemów chromatograficzny, cieczowych i gazowych (HPLC, GC) oraz zbierania danych z detektorów. Program dzięki starannie zaprojektowanej budowie posiada pełną funkcjonalność przy zachowaniu minimalnej ilości opcji. W prosty sposób można zbierać dane z detektorów, sterować pompami, odczytywać ciśnienia, integrować sygnały na uzyskanych chromatogramach, drukować oraz wiele więcej. Program został stworzony przez osoby pracujące z HPLC od lat i jest jednym z najbardziej „user friendly software” do chromatografii na świecie. Interfejs programu LP-chrom został tak zaprojektowany aby przy minimalnej ilości przycisków zapewnić pełna funkcjonalności podczas obsługi systemów chromatograficznych. Prostota obsługi pozwala na wyeliminować wielogodzinnych szkoleń z obsługi samego oprogramowani. Najważniejsze funkcje programu poznaje się w 15 min i można rozpocząć pracę. Poza łatwością w obsłudze jedną z ważniejszych cech jest możliwość budowy systemów HPLC z elementów (pomp, detektorów, autosamplerów) różnych producentów jak: Knauer, Beckman, Kontron etc.

LP-chrom jako jedyne oprogramowanie na świecie jest w stanie sterować chromatografami Beckman Gold składających się z modułów pomp typ 116, 125, 126, 128 oraz detektora typ 166 bez użycia specjalnych kart oraz oryginalnego software 32 Karat czy starszych programów Gold Nouveau Software. Komunikacja miedzy chromatografem a komputerem odbywa się poprzez złącze USB.

Oprogramowanie kompatybilne jest z systemami Knauer, pozwala zarówno sterować pompami poprzez złącza cyfrowe (Kanuer K-100, K-120, K-500, K501, K-1800) oraz detektorami m.in. Knauer K-2500, K-2600 (cztery długości fali jednocześnie). Przy pomocy LP-chrom możliwe jest sterowanie parametrami chromatografów Knauer m.in.: przepływem, zbieranie informacji o ciśnieniach (nastawę limitów), zbieranie sygnału z detektora, włącznie/wyłacznie lampy oraz nastawę długości fali.

Przetwornik A/C posiada wbudowaną obsługę pomp sterowanych przy pomocy napięcia takich jak: Knauer 64, Beckman 110B, Beckman 114M oraz wiele innych. Pozwala to na ponowne uruchomienie oraz drugą młodość starszych systemów HPLC lub wymianę sprzętu komputerowego na nowy – współczesny. LP-chrom stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych rejestratorów pisakowych.

Zastosowanie przetwornika analogowo-cyfrowego (A/C) pozwala na zbieranie sygnałów (i ich obróbkę) z dowolnych urządzeń z wyjściem napięciowym (analogowym). Nadaje się przez to doskonale do współpracy m.in. z chromatografami gazowymi. Przetwornik A/C pozwala na zbieranie sygnału jednocześnie z 2 detektorów oraz obsługuje funkcję automatycznego startu rejestracji chromatogramów wysyłanego przez autosamplery oraz dozowniki ręczne.

LP-chrom to w pełni funkcjonalne narzędzie. Przygotowanie metody analizy jest wykonywane przy pomocy intuicyjnej tabeli, dodatkowo wszystkie metody mogą zostać zapisane oraz w przyszłości załadowane ponownie co ułatwia i przyspiesza pracę. Po wykonaniu analizy chromatograficznej możliwe jest wykonanie szeregu operacji jak prosta w obsłudze integracja sygnałów, nakładanie chromatogramów, wydruk, eksport do pliku graficznego lub .txt a także otwarcie w jednym oknie do 4 chromatogramów jednocześnie. Wspomniane opcje to jedynie cząstka możliwości programu LP-chrom.

lp-chrom chromatography software

Galeria

Aktualności

szkło laboratoryjne

Laboratorium Formowania Szkła Kamush®

Wytwarzanie, modyfikacje, projektowanie oraz naprawa szkła borokrzemowego


Szczegóły Realizacje
laboratory equipment
laboratory equipment
chromatography software
czasopismo laborant
custom peptide synthesis