LABORATORIUM LIPOPHARM.PL

Ponad 13 lat doświadczenia
screen

O FIRMIE

Działalność Lipopharm.pl została zapoczątkowana w 2006 roku, początkowo jako jednoosobowa firma specjalizująca się w projektowaniu i otrzymywaniu substancji aktywnych biologicznie, głównie związków o działaniu przeciwdrobnoustrojowym (antybiotyki peptydowe, środki dezynfekcyjne). Obecnie Lipopharm.pl zajmuje się też opracowywaniem nowych procedur syntezy i rozdziału związków chemicznych oraz badaniami konformacyjnymi peptydów. Pełni też rolę doradczą w zakresie projektowania syntez peptydów w skali laboratoryjnej jak i półprzemysłowej. Zaopatruje laboratoria chemiczne, biochemiczne i farmaceutyczne w syntetyczne oligo- i polipeptydy. Firma ściśle współpracuje ze środowiskiem naukowym w zakresie opracowywania procedur chemicznych przyjaznych środowisku.

Poprzez serwisy internetowe hplc.com.pl oraz hplc24.pl firma sprzedaje zarówno nowe jak i używane wysokosprawne chromatografy cieczowe (HPLC) a także akcesoria, części i narzędzia. Dodatkowo firma dysponuje specjalistami w zakresie budowy nowych maszyn laboratoryjnych (w Firmie działa prototypownia urządzeń laboratoryjnych) i własnym oprogramowaniem LP-chrom do sterowania chromatografami oraz zbierania danych. W ofercie Lipopharm.pl posiada używane, w pełni sprawne chromatografy HPLC.

W firmie pracuje obecnie 8 pracowników, z których jeden posiada tutuł profesora farmacji (właściciel firmy), jedna osoba jest doktorem nauk chemicznych a dwie osoby posiadają otwarte przewody doktorskie.

Zapraszamy do współpracy

Kontakt

Aktualności